Filmy torturowanie, obóz koncentracyjny

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje torturowanie, obóz koncentracyjny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zobacz jak wszystko się zaczęło w pierwszym rozdziale sagi X-MEN. Zanim Charles Xavier i Erik Lehnsherr stali się Profesorem X i Magneto, byli młodymi mężczyznami, którzy po raz pierwszy odkrywają swoje niezwykłe zdolności; zanim zostali wrogami, byli najbliższymi przyjaciółmi, którzy zgromadzili elitarną drużynę mutantów znaną jaka X-Meni, by zapobiec III wojnie światowej!
Sophie Scholl była niemiecką studentką, która razem ze swoim bratem Hansem i kilkoma innymi studentami założyła grupę konspiracyjną o nazwie „Biała Róża”. Organizacja ta sprzeciwiała się reżimowi hitlerowskiemu. Historia opowiedziana w filmie koncentruje się na wydarzeniach, które rozegrały się pomiędzy 17 a 22 lutego 1943 roku. Wtedy to Sophie i jej brat Hans zostali aresztowani przez Gestapo.
Jakub kłamca to opowieść o biednym właścicielu żydowskiej kawiarenki w okupowanej przez Niemców Polsce roku 1944, który przypadkowo słyszy komunikat radiowy o zwycięstwie wojsk sowieckich nad Niemcami. Jakub dzieli się zasłyszanymi wiadomościami z innymi mieszkańcami getta i widzi, jak dzięki nim odzyskują oni nadzieję na przetrwanie i wolę walki. Jakub zdaje sobie sprawę, że odtąd nie ma innego wyjścia jak kłamać. Udając, że ma dostęp do radia, fabrykuje komunikaty o coraz częstszych klęskach wojsk niemieckich, nieuchronnej interwencji amerykańskiej i rychłym końcu wojny. Wkrótce Niemcy dowiadują się o istnieniu nielegalnego radia i wszczynają obławę na mitycznego bohatera ruchu oporu, który ośmielił się im przeciwstawić.


Do dziecięcej szkoły znajdującej się w jednej z kenijskich wiosek przychodzi 84-letni Kimani N'gan'ga Maruge (Oliver Litondo), który pragnie zapisać się na lekcje, aby nauczyć się czytać. Mimo niezadowolenia lokalnej społeczności dyrektorka szkoły Jane Obinchu (Naomie Harris) decyduje się przyjąć go na zajęcia. Kim jest kulejący staruszek? Dlaczego tak bardzo chce nauczyć się czytać?
Historia byłej nastoletniej więźniarki obozu koncentracyjnego i jej seksualnego oprawcy.

Fanatyk

7,6
Danny (Ryan Gosling (I)) jest nastolatkiem noszącym koszulkę z swastyką, golącym się na łyso i zastraszającym napotkanych na ulicy żydowskich kolegów. Często chodzi na spotkania faszystowskiej partii - jest zagorzałym antysemitą. Paradoksem jest fakt, iż sam jest Żydem, wychowanym przez ortodoksyjnych rodziców. Fanatyk przedstawia rozterki młodego, żydowskiego studenta, który próbuje zrozumieć znaczenie judaizmu w swoim życiu.
Dzielna bohaterka tej opowieści to polska Żydówka, Marta, która została wraz z innymi kobietami uwięziona w obozie w Oświęcimiu. Razem z Rosjanką Eugenią i niemiecką komunistką Anną tworzą ruch oporu i odważnie pomagają innym więźniarkom...
Historia niemieckiego obozu pracy zlokalizowanego na Śląsku, w którym po wojnie Polacy urządzili obóz pracy dla podejrzanych o zdradę narodową.
Koniec lat sześćdziesiątych. Gość z blizną przybywa do skąpanego w słońcu Ejlatu. Nigdy nie dowiemy się, kim on jest i jak ma na imię. Właściciel gospody, w której pojawia się „gość”, jest pewien, że go zna. Obecność gościa podważa spokojne życie karczmarza i jego żony. Gospodarz jest pewien, że spotkali się w zimnej, bolesnej przeszłości II wojny światowej. Karczmarz, był dowódcą obozu koncentracyjnego w Lyonie, a gość był tam więźniem, i byli razem w "komnacie tortur".
Chiński system obozów koncentracyjnych/obozów pracy/obozów reedukacyjnych zwany po chińsku „láogǎi” lub „láojiào” działający nieprzerwanie od lat 40. ubiegłego wieku jest największym tabu Państwa Środka. Oficjalnie nie istnieje. Jednak za samo wspominanie o nim można zostać aresztowanym. Jak wygląda od środka, już nieco wiemy jedynie z relacji tych nielicznych szczęśliwców, którzy po wyjściu z niego byli w stanie wyjechać za granicę, gdzie bezpiecznie mogli podzielić się swym koszmarnym doświadczeniem ze światem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…